Prelegenci

Lista naszych prelegentów:

Dominik Uhlig

Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i podyplomowych studiów Public Relations na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 2002 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Zaczynał jako dziennikarz działu krajowego, później był wydawcą serwisu Wyborcza.pl, współtworzył projekt sonar.wyborcza.pl. Serwisem BIQdata.pl kieruje od 2018 r.

Przemysław Świdliński

Project Manager w SoftServe Poland, gdzie prowadzi projekty z regionu EMEA. Inżynier Europejski, przez większość swojego rozwoju zawodowego związany z sektorem automotive. Obecnie z zadowoleniem wykorzystuje swoje doświadczenie w branży IT. Certyfikowany Six Sigma Black Belt z pasją do statystyki i współpracy z klientami. Prywatnie mąż i ojciec, pan dwóch psów oraz konstruktor motocykli customowych.

Szymon Karpierz aka 'Zombie’

Producent muzyczny, sound designer, pasjonat historii broni jądrowej. Zaczynał na komputerach amiga 500, pracował w schronie przeciwatomowym jako przewodnik, prowadził autorskie audycje radiowe na antenie stacji radio ABC, Szczecin.FM i Polskiego Radia Szczecin. Od lat związany z podziemną sceną muzyki elektronicznej. Organizator didżejskich warsztatów edukacyjnych dla młodzieży w ośrodkach Monar, Filharmonii Szczecińskiej i wielu innych. Obecnie eksperymentuje z wykorzystaniem syntezatorów mowy, rozpoznawaniem, przetwarzaniem i generowaniem głosu na potrzeby krótkich form audio z gatunku science-fiction.

https://soundcloud.com/szymonkarpierz
https://soundcloud.com/zombiekanapa

Michał Rogalski

Ma 21 lat i podczas pandemii zasłynął z tworzenia zbiorów danych na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Jego źródła były traktowane jako jedne z najbardziej kompletnych i wiarygodnych. Za swoją pracę otrzymał nagrodę RPO i miejsce na prestiżowej liście Forbes 25 under 25. Obecnie mieszka w Łodzi, gdzie prowadzi własną firmę zajmującą się projektowaniem graficznym.

Paweł Harlender

Architekt krajobrazu, projektant grafiki, aktywista miejski. Prywatnie pasjonat urbanistyki i zrównoważonego rozwoju miast. Założyciel Ośrodka Studiów o Mieście Gliwice, członek Warsztatu Miejskiego i Fundacji Pracownie. Związany z licznymi akcjami miejskim opartymi na projektowaniu partycypacyjnym: Żywa Ulica, Modelowe Podwórko, Plaża na starówce, Ogród Społeczny,  Partyzantka Ogrodnicza, Posadź się i wiele innych przedsięwzięć z pogranicza sztuki projektowej. Na co dzień jako freelancer urządza wnętrza, projektuje tereny zieleni, tworzy identyfikację wizualną i bawi się miastem.